سنگ مزارهای اهورا

09120637835

ضمن عرض ادب با احترام از طرف مدیریت مهندسین و کارشناسان سنگ مزار و سنگ قبر اساتید و هنرمندان حرفه ای چهره پردازی لیزر طبیعی 3 بعدی و استادان خوشنویس و طراحهان و دیگر کارکنان حوزه سنگ مزار فروشگاه سنگ مزار اهورا ، تسلیت عرض می نمائیم و برای تندرسی از درگاه ملکوتی ایزد منان مسئلت می نمائیم.

مدیریت فروشگاه سنگ مزار اهورا در راستای اهداف خویش و جهت اطلاع رسانی به خریداران و مشتریانش هر از چند گاهی اقدام به صدور اطلاعیه های کوتاه اما مهم و مفید می نماید لذا خواهشمند است جهت جلوگیری از صرف زمان و هزینه های اضافه با اطلاعیه های صادره از فروشگاه سنگ اهورا دقت فرمائید.

توجه داشته باشید پس از ثبت مشخصات متوفی در دفتر و رایانه ی سازمان بهشت زهرا (س) محل خاکسپاری و خانه ی ابدی متوفی در قطعات یک طبقه و یا دو و سه طبقه مشخص خواهد شد. توجه به این موضوع برای خرید سنگ قبر به شما کمک خواهد کرد تا سنگ قبر مناسبی انتخاب نمائید. برای خرید سنگ قبر هایی که در قطعه ای یک طبقه واقع شده است می توانید از سنگهای مزار مرغوب و با کیفیت  از برند های درجه یک ایرانی و یا برند های خارجی که در اطلاعیه های قبلی فصل در خصوص آنها توضیح داده ایم انتخاب فرمائید همانگونه که قبلا گفته شده تمامی سنگ مزار ایرانی در هر سایز و ابعادی و در قطر های 2 سانت ، 3 سانت ، 4 سانت ، 6 سانت و 10 سانت در بازار موجود است و سنگهای مزار خارجی در سایز های استاندارد و با قطر های 2 سانت ، 4 سانت ، 6 سانت ، 8 سانت و 10 سانت وجود دارد. بنابراین برای انگونه قبرهای یک طبقه که پس از نصب سنگ قبر در حالت نرمال دیگر نیازی به برداشتن سنگ قبر نمی باشد ، شما می توانید با مبلغ کمتر از سنگهای 7 قطر2 سانت الی 4 سانت خرید نمائید. فروشگاه سنگ اهورا عرضه کننده بهترین و مرغوبترین سنگهای مزار با قطر های 2 سانت الی 4 سانت از برند های درجه یک ایرانی و خارجی با 15 سال ضمانت در خدمت خریداران و مشتریان خود می باشد . برای قبرهائی در دو یا سه طبقه هستند به دلایلی که عرض خواهم کرد باید از سنگهای مرغوب و با قطر 6 سانت الی 10 سانت استفاده نمائید در برخی موارد دیده شده قبرهای طبقاتی پی از خاکسپاری متوفی در طبقه اول ، بدلیل رزرو طبقات برای اطلاعات بیشتر خریداران عزیز به معرفی چند نمونه از سنگهای مزار از موفق ترین برندهای ایرانی و خارجی خواهیم پرداخت.

معادن سنگ مزار در اقسا و نقاط کشورمان وجود دارد که با تلاش و زحمت طاقت فرسای مهندسین و کارگران خستگی نا پذیر در شرایط بسیار سخت سنگهای مزار مرغوب و با کیفیت بالایی استخراج می شود و در کارخانجات بزرگ سنگ زنی به شکل و فرمی که بازار نیازمند آنها است آماده می شود . بعضی از این معادن مانند معدن سنگ مزار تویسرکان – معدن سنگ مزار نطنز – معدن سنگ مزار کرمان – سنگ مزار آذر شهر – سنگ مزار قروه – سنگ مزار سیرجان و . . . که در میان این معادن سنگهایی استخراج می شوند که پس از برش در کارخانجات سنگ بری و پیدا کردن شکل و فرم این سنگها به بازار برای عرضه ارسال می گردد. که در این میان برندهای موفق و معروف بدلیل تقاضا بیشتر فضای بیشتری هم در بازار اشغال کرده و خریداران زیادی را به طرف خودش کشیده است. مثل تویسرکان ، سنگ مزار تویسرکان سنگی است یکدست مشکی و دارای 75 درصد آهن است. این سنگ مزار بسیار مرغوب و با کیفیت می باشد. و از لحاظ استقامت در مناطق گرم و سوزان و زیر نور شدید خورشید و در مناطق سرد و یخبندان و بارش برف و بو ران مقاوم بوده و شکل و ظاهر اولیه خود را با کیفیت حفظ می نماید . سنگ گرانیت تویسرکان در سایز و ابعاد و سفارش متقاضی قابل عرضه می باشد . سنگ مزار گرانیت تویسرکان پس از طراحی حرفه ای و نقش چهره پردازی لیزر طبیعی 3 بعدی دونه ریز روی سنگ مزار تویسرکان بسیار زیبا و شیک دیده می شود. سنگ مزار تویسرکان بدلیل وجود 75 درصد آهن از استقامت و کیفیت بسیار خوبی برخوردار است.

سنگ مزار دیگر ایرانی گرانیت نطنز برنگ طوسی و از لحاظ مرغوبیت بسیار سنگ مزار با کیفیت و مقاومی است . این سنگ مزار بنام نامهای سنگ گرانیت دکتر حسینی و سنگ گرانیت مولائی و سنگ گرانیت محمدی و از مرغوبترین و پر فروشترین برندهای ایرانی است . البته ممکن است شما در بازار نمونه ای از سنگ مزار نطنز را مشاهده نمائید که این سنگهای مزار رنگ شده می باشند. اینگونه سنگهای مزار رنگ شده نطنز مانند سنگهای رنگ نشده مقاوم و با کیفیت نمی باشند.

یکی از قدیمی ترین معادن سنگ مزار ایران واقع در حومه شهرستان قروه می باشد معدن سنگ قروه که مهر سنگ سفید قروه می باشد ، طی استخراج سالیانه متوالی و استفاده از این سنگ مرغوب با کیفیت و زیبا برای تمامی ساختمانها و پاساژ ها و دیگر مصارف مورد نیاز و همچنین مرغوبترین سنگهای مزار و کتیبه ، اینک زمزیه هایی به گوش می رسد که متاسفانه سنگهای این معدن رو به اتمام است.

سنگ سفید پولکی سیرجان از سنگهای مزار مرغوب و با کیفیت می باشد که خریداران محترم می توانند این سنگ مزار سفید را در پست سنگهایی که کاندید کرده اند قرار بدهند.

از سنگهای مزار برنگ سفید که به لحاظ کیفیت و استقامت و زیبایی و کارائی می توان به آنها اعتماد کرد . سنگ مزار سفید ازنا است که معرفی کامل این سنگ در این مجال اندک میسر نمی باشد.

اما کمی متفاوتر صحبت می کنیم . در خصوص سنگهای مزار مرمر سبز ایرانی که از مرغوبترین و با کیفیت فوق العاده ای برخوردار هستند . سنگهای مزار مرمر سبز کرمان سنگ مرمر سبز یزد و سنگ مرمر سبز آذر شهر از سنگهای مرغوب و با کیفیت ایرانی است . سنگ مزار مرمر سبز ایرانی با رگهای نخودی ، کرم ، صورتی ، نباتی و بدون خط و خش و بدون موجهای قهوه ای از مرغوبترین و با کیفیت عالی در انواع سنگهای مزار ایرانی و خارجی  می باشد . سنگ مزار مرمر سبز به قطر 3 سانت و 4 و 6 و 8 سانت عرضه می گردد.

اغلب خریداران سنگ مزار مرمر سبز از این سنگ زیبا برای آرامگاه هایی که در حرم مطهر امامان و امامزاده ها واقع شده اند استفاده می کنند.

پس از معرفی و اطلاعات اندکی که در خصوص سنگهای مزار ایرانی در اختیارتان قرار داده ایم اینک به معرفی چند نوع از سنگهای مزار خارجی از موفق ترین برندهای وارداتی اطلاعاتی در اختیارتان قرار می دهیم.

یکی از مرغوبترین سنگهای مزار خارجی که در ایران بسیار سر وصدا کرد و الحق که سنگ مزار مقاوم و با کیفیت عالی و بسیار شیک است سنگ مزار برزیلی است که قبلا در خصوص این سنگ مزار مطالب زیادی نوشته ایم.

سنگ مزار دیگری که به ایران آمده و با کیفیت و زیبا و پرفروش بوده است سنگ مزار نانو طبیعی است ، سنگ نانو طبیعی بدلیل مرغوبیت و کیفیت عالی که دارد در بین خریداران سنگ های مزار با کیفیت از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد چرا که سنگ نانو طبیعی در هر شرایط از آب و هوا مقاوم بوده و با گذشت زمان کیفیت و شکل ظاهری خودش را حفظ می کنند.

سنگ مزار هرات برنگ سفید و دارای دو جهای صورتی ، سبز ، آبی و زرد می باشد. سنگ مزار هرات از بابت کیفیت و استقامت همچون سنگ مزارهایی که معرفی کرده ایم مرغوب و درجه یک می باشد ویژگی دیگر سنگ مزار هرات هفت رنگ بودن است که به این سنگ زیبایی خاص داده است . یادآوری می کنیم تمامی سنگهای مزار این فروشگاه ضمانت نامه 15 ساله دارد. ما به خریداران سنگ مزار پیشنهاد می کنیم هنگام بازدید و گذر در بازار سنگ مزار دقت فرمائید بدلیل تنوع زیاد در بازار سنگ مزار برای خرید سنگ مزار باید سنگی انتخاب نمائید که برای قبر مورد نظر مناسب باشد بعنوان مثال اگر قبری که برای آن می خواهید سنگ بخیرید یک طبقه باشد می توانید از سنگهای با کیفیت و مرغوب دارای قطر کمتر مثلا 6 سانت قطر داشته باشد مناسب است ولی همین سنگ با قطر 6 سانت برای قبرهای 2 یا 3 طبقه مناسب نیست برای قبرهای 2 و 3 طبقه از سنگهای با قطر 8 و 10 سانتی مناسب تر می باشد. پیشنهاد دیگری به شما خریداران گرامی داریم که با توجه به آن خالی از لطف نیست توجه داشته باشید و به کارگران زحمت کش هنگام زیر سازی برای نصب سنگ مزار قبرهای طبقاتی بگونه ای سنگ نصب شود که در زمان برداشتن سنگ برای استفاده از طبقات دیگر صدمه ای به سنگ وارد نشود . چرا زمان استفاده از طبقات خالی قبرهای چند طبقه مشخص نشده است بنابراین باید زیر سازی سنگ به شکلی شاخته شود که ضمن حفظ امنیت و کیفیت سنگ تا زمان برداشت سنگ و نصب مجدد به سنگ مزار آسیبی نرسد.

توصیه می کنیم بعد از انتخاب سنگ مزار در صورتی که مایل هستید به سنگ یه شکل و فرم زیباتری بدهید از فروشنده بخواهید برای ابزار زنی سنگ مزار دقت نمایند که حتما توسط استادان ابزار زن حرفه ای و در صورت امکان دارای دستگاه های معدن ابزار زن هستند استفاده کنند ، زیرا ابزار زنی توسط استاد اهل فن و دارای دستگاه پیشرفته ضمن هر چه زیبا تر شدن سنگ هنگام نصب و احیانا برداشت و نصب مجدد ، سنگ بدلیل ابزار دقیق و حرفه ای که زده شد به بسهولت در چهار چوب خود می نشیند و هیچ فشاری متوجه سنگ مزار نمی باشد.

خریداران محترم دقت فرمائید پس از انتخاب سنگ و طی مراحل آماده سازی و نصب سنگ برای حفظ کیفیت و نمای ظاهری سنگ به هنگام مراجعه به بهشت زهرا (س) و حضور بر مزار عزیز از دست رفته خود برای شستوشوی سنگ مزار از آب بهشت زهرا (س) استفاده نفرمائید زیرا به دلیل شوری آب و وجود کچ در این آب باعث کدر شدن سنگ و با گذشت مدت زمانی کوتاه زخ سنگ شفافیت خودش را از دشت داده و دون دون خواهد شد . بنابراین بهتر است به هنگام مراجعه به بهشت زهرا (س) از محل سکونت خود یک گالن آب شرب به همراه خود داشته باشید. با شست شوی آب شیرین و در صورت امکان پولیش کاری سنگ هر چند ماه یکبار به عمر طولانی سنگ مزار کمک شایانی خواهید کرد.ب

ما مفتخریم به اطلاع مشتریان خود برسانیم فروشگاه سنگ مزار اهورا با همکاری استادان چهره پردازی روی سنگ با جدید ترین دستگاه های چهره پردازی لیزر 3 بعدی با جدید ترین متد با کیفیت بسیار عالی و نقش عکس روی سنگ بسیار طبیعی و زیبا ارائه می نمایم همچنین گروه ابزار زنی از افراد مجرب به همراه دستگاه های جدید و مدرن و دقیق سنگ مزار را ابزار زنی می نماید . انواع مدل ابزار سنگهای مزار و کتیبه بدین شرح می باشد.

ابزار های سنگ مزار – ابزار دور دوال ، چهار ال ، ابزار فارسی ، ابزار قاشقی و ابزار کله پیچ ، نیم گرد و ابزار تخم مرغی با بهترین کیفیت ارائه می شود.

ابزار های کتیبه عبارتند از : ابزار آی با کلاه ، ابزار هلالی ، ابزار مهندسی ، ابزار شاخ گاوی ، ابزار حلزونی ، ابزار پر طاووسی ، ابزار للاله و ابزار قلب و ابزار کتابی از نمونه ابزار های کتیبه می باشند . در صورتی که مشتری برای کتیبه طرح خاصی داشته باشد می توان کتیبه را همانند طرح مشتری ابزار زده می شود.

در پایان با نثار فاتحه ای به روح پاک اهل قبور و آرزوی صحت و سلامتی برای شما عزیزان امیدواریم با این کار توانسته باشیم کمکی هر چند اندک برای خریدی مناسب برای عزیزانمان بوده باشیم.

سایت فروشگاه اهورا به نشانی ahoorastone.com و برای بازدید از آرشیو و نمونه کارهای فروشگاه اهورا و سفارش سنگ قبر با شماره تلفن 09120637835 از طریق شبکه مجازی واتساب یا تلگرام می توانید بهره ببرید.

از حوصله شما متشکریم.

About Ahoora